Lakované a matované sklo

Skla matovaná kyselinou
Skla float, u kterých je jedna ze stran matovaná nástřikem vysoce kvalitní kyseliny. Sklo má saténovou povrchovou úpravu a je průsvitné a neutrální (průsvitnější než lakované sklo nebo pískované sklo).

Lakované sklo
Ploché sklo pokryté na jedné straně vysoce kvalitním lakem. Barevné plochy skla získávají zářivý vzhled s působivým efektem. Lakovaný povrch je odolný proti vlhkosti. Sklo je k dispozici ve standardní škále 25 barevných odstínů. Možnost individuálních barevných odstínů od 200 m². Instalace skla je možná pomocí silikonů, lepidel a oboustranných lepicích pásek. K dispozici i v bezpečnostní verzi: polypropylenová fólie umístěná na lakované straně skla. K dispozici i ve verzi AntiBakteriálního skla Výhradně interiérové použití pro obklady stěn, dveře šatních skříní a nábytek. Lakovaná skla se dodávají i s matovaným vzhledem, kterého je docíleno nátěrem z jednosložkového laku matového vzhledu. Toto řešení je zvláště odolné proti skvrnám např. otiskům prstů).

Výhody:

  • Stálý vzhled: vrstva laku na zadní straně skla se vždy nachází směrem k podkladovému materiálu, tím je chráněn lak před poškozením a současně je také chráněna barva a vzhled skla
  • Vysoká kvalita laku: výrobní proces zajišťuje rovnoměrné nanesení a dokonalou přilnavost laku ke sklu
  • Jednoduchá manipulace a údržba
  • Lak nezatěžuje životní prostředí